Wybór odpowiedniej osłony do odpylania

Podstawową funkcją osłony jest zamknięcie narzędzia frezującego, ograniczając dostęp do niego podczas cięcia. Zapewnia również wydajne odpylnie, co jest ważne dla jakości cięcia oraz komfortu użytkowania.

W zależności od zastosowania oferujemy osłonę dociskową HCPF lub osłonę Universal 5Y.

Osłona dociskowa to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku większości materiałów i procesów cięcia.

Została zaprojektowany tak, aby pozostawała cały czas w kontakcie z powierzchnią materiału, nawet jeśli występują różnice w jego grubości. Nacisk pierścienia osłony na materiał pomaga zniwelować jego drgania i przesuwanie, co zwiększa jakość cięcia.
There are some situations where the High Capacity may not be appropriate.

Istnieją procesy i materiały dla których osłona dociskowa może nie być odpowiednia. W takiej sytuacji zalecamy zastosowanie osłony Universal 5Y, która posiada możliwość ustawienia jej na stałej wysokości ponad materiałem.

Na przykład, podczas cięcia miękkich, elastycznych materiałów lub materiałów, w których powierzchnia może zostać uszkodzona przez docisk pierścienia osłony. Również podczas obróbki kształtów 3D lub frezowania dużych kieszeni osłona Universal 5Y sprawdzi się idealnie.

Zarówno osłona dociskowa jak i osłona Universal 5Y są łatwe w montażu i są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami i akcesoriami AXYZ.