Jak wyciąć tkaniny i włókna szklane

Materiały takie jak włókna węglowe i szklane są przepuszczalne i dlatego bardzo trudno przytrzymać je na powierzchni stołu. Tego rodzaju materiały wymagają sprytnego podejścia i delikatnego procesu cięcia.

Początkowo arkusz folii jest nakładany na górę materiału, który za pomocą próżni zmniejsza swoją grubość. Ta dodatkowa sił trzymania zapewnia optymalną jakość cięcia przy niewielkim przemieszczeniu lub nawet bez przemieszczenia materiału.

Materiał jest następnie przecinany przy użyciu noża “Pizza” (Rotary Knife). Nóż “Pizza” jest dostępny w dwóch rozmiarach, 2 “(50mm) lub 4” (100 mm), a wybór, który nóz należy użyć jest zależny od ciętego materiału. Na przykład, na prezentowanym filmie 50 mm nóż jest w stanie wyciąć cztery arkusze 300g.

Aby posiadać możliwość wycinania nożem “Pizza”, należy posiadać opcje noża stycznego, dowiedz się więcej o tej opcji cięcia.

Aby dowiedzieć się więcej na temat maszyny CNC prezentowanej w filmie, odwiedź naszą stronę zawierającą więcej informacji, filmów, referencje klientów oraz ogromną listę dodatkowych opcji. Wszystko można zobaczyć TUTAJ.