Jak uniknąć złej jakości krawędzi podczas frezowania aluminium na frezarce CNC

Podczas cięcia aluminium na przemysłowych frezarkach CNC, ciągle pojawia się to samo pytanie. Czy mogę użyć systemu chłodzenia czy nie? Nasz specjalista od aplikacji zaleca stosowanie systemu chłodzenia  podczas cięcia aluminium, zwłaszcza przy pracy w miękkich stopach aluminium, które mogą przyklejać się do narzędzia i mieć znaczący wpływ na jakość oraz ostateczny wynik. Niewielka ilość oleju eliminuje ten problem, pozwala lepiej odprowadzić wióry i schładza narzędzie przedłużając jego żywotność, w efekcie uzyskując lepszą jakość krawędzi.

Na podstawie dwóch wyciętych elementów z użyciem chłodzenia możesz zauważyć gładką i precyzyjna krawędź. Brak chłodzenia powoduje pojawianie się na krawędzi śladów świadczących o tym, że narzędzie nagrzewa się i wkrótce może ulec uszkodzeniu. Jest to powód, dla którego zalecamy system chłodzenia AXYZ UNIST Mister podczas frezowania aluminium.

Pomocna wskazówka: Podczas stosowania systemu chłodzącego z automatycznym zmieniaczem narzędzi, można zaprogramować działanie systemu chłodzenia dla określonego narzędzia. Więcej na temat wygody pracy z Automatycznym Zmieniaczem Narzędzi znajdziesz tutaj.