Vectric

Software firmy Vectric proponowany przez AXYZ oferuje wspaniałą wydajność i funkcjonalność przy bardzo dostępnej cenie. Oba programy są relatywnie nowymi produktami, napisanymi od podstaw w celu zapewnienia wszystkich potrzebnych funkcji do profesjonalnej obróbki 2D i 3D, posiadają łatwy w użyciu interfejs.

VCarve Pro – VCarve Pro jest silnym i łatwym w użyciu narzędziem do projektowania i programowania współpracującym z ploterami AXYZ. Zawiera wszystkie funkcje potrzebne przy projektowaniu obróbki 2D jak również grawerowaniu V. Narzędzia projektowe zawierają między innymi nesting rzeczywistych kształtów, czcionki do grawerowania, dopasowywanie krzywej lub łuku itd. Pliki NC wytworzone przez VCarve Pro obsługują automatyczną zmianę narzędzi i zaawansowane funkcje do obróbki takie jak: mostki, wejście po rampie (rampowanie), wybieranie kieszeniowe ( kieszeniowanie), we/wyjście poza obiektem, auto inlays itd.

Aspire – Aspire umożliwia najłatwiejszą drogę od rysunków 2D do wysokiej jakości projektów 3D i generuje scieżkę narzędzia. Zawiera unikalne narzędzia konstrukcyjne 3D , jak również wszystkie funkcje 2D z VCarve Pro. Programowanie CAM zawiera obróbkę zgrubną i wykańczającą , rastrowanie , strategie offsetu i realistyczny podgląd ścieżki narzędzia dla weryfikacji przed obróbką. Aspire jest idealnym rozwiązaniem CAD/CAM dla firm zajmujących się reklamą, obróbką drewna, grawerowaniem, wykonywaniem modeli itd.