Większa wydajność, nowe możliwości

W ubiegłym roku do grona naszych klientów dołączyła firma Pana Jana Tabath Ślusarstwo Elektromechanika Wulkanizacja (ŚEW) z siedzibą w Paniówkach. Firma ta specjalizuje się w produkcji elementów elektroizolacyjnych do transformatorów dystrybucyjnych.

ŚEW został założony w 1995 roku , współpracując od początku z Mikołowską Fabryką Transformatorów, dla której firma ta produkuje elementy i podzespoły do transformatorów olejowych i żywicznych.

Dynamiczny rozwój firmy skłonił właściciela do budowy nowej hali produkcyjnej, zwiększając prawie pięciokrotnie dotychczas zajmowaną powierzchnię.

Aby sprostać wymaganiom klientów ŚEW zdecydował się na zakup frezarki firmy AXYZ.

Maszyna wyposażona w 3 głowice: nóż aktywny, oscylacyjny oraz wrzeciono frezujące została zainstalowana w lipcu 2016 roku. Na czas produkcji firma AXYZ dostarczyła maszynę demonstracyjną, na której jak mówi właściciel firmy ŚEW: „Mogliśmy nauczyć się jej obsługi”. Dzięki wyposażeniu frezarki w oprogramowanie CAD/CAM oraz możliwościom maszyny, nasz klient może u nas wykonać skomplikowane detale z wielką dokładnością, przy zachowaniu jednocześnie krótkiego czasu realizacji.

Na pytanie dlaczego warto kupić maszynę AXYZ, Pan Tabath odpowiada: „Maszyna AXYZ ma bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Nie bez znaczenia jest również bliskość oddziału oraz serwisu”.

Frezarka używana jest do obróbki takich materiałów, jak preszpan, gumokorek oraz sklejka. Po instalacji maszyny firmy AXYZ dwukrotnie skrócił się czas obróbki elementów preszpanowych, o 40% skrócił się czas produkcji uszczelki z gumokorka, natomiast ilość odpadów zmniejszyła się o 20%.

Firma ŚEW zyskała również paru nowych klientów z branży dekoracyjnej.