Solar Yachts

Aby przyspieszyć prace oraz rozwinąć możliwości firmy, w sierpniu 2016 roku firma IAMSOL Solar Yacht Sp. z o.o. zakupiła 3 osiową frezarkę z serii AXYZ z automatyczną wymianą narzędzi o przestrzeni roboczej 3000x2000x500.

To młoda, ale prężnie rozwijająca się firma zajmuje się produkcją prototypów, form do kompozytów, form do termoformowania, form do produkcji: brodzików, elementów akrylowych, elementów z plexi.

Do czynników, które wpłynęły na wybór frezarki firmy AXYZ vice prezes firmy Solar Yacht, Pan Damian Gawron zalicza serwis, jakość produktu oraz opinie na rynku.

Solar Yacht posiada własną prototypownię szkutniczą wraz z frezarką AXYZ, w oparciu o którą prowadzi produkcję kopyt. Maszyna używana jest również do frezowania w 3D takich materiałów, jak: MDF, plexi, akryl, aluminium i drewno.

Firma ta należy do grona kolejnych zadowolonych klientów, którzy stawiając na rozwój wybrali frezarki firmy AXYZ, „Prace nabrały tempa, maszyna zastępuje minimum 3 pracowników. Zwiększyliśmy obrót firmy, jednocześnie oferując nowe, szybsze usługi” potwierdza Pan Damian.

Przemysłowa frezarka CNC serii AXYZ jest dostępna w wielu konfiguracjach zwierających różne rozmiary stołów, różnorodne głowice i narzędzia oraz najbardziej zróżnicowanym zestawem dodatkowych opcji. Znajduje zastosowanie w wielu branżach pozwalając na obróbkę szerokiej gamy materiałów.

W ploterach CNC serii AXYZ zastosowano najlepszą dostępną na rynku technologię. Od aluminiowego stołu podciśnieniowego po nowoczesne sterowanie maszyną — seria AXYZ oferuje funkcje, które zaprojektowano z myślą o wygodnej obsłudze, niezawodności i dużej wydajności.