AXYZ Routers on Song at Craft Wales

Uzupełniając wcześniejszy zakup frezarki AXYZ serii 4000, w Caerphilly, South Wales znajdujący się w „Craft Wales” zainstalowano większy model AXYZ 4008 do dalszego rozwoju swoich możliwości produkcyjnych. Założona w 2006 roku przez małżeństwo współwłaścicieli Paula i Helen Hogg, firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z drewna. Są one przeznaczone przede wszystkim na rynek edukacyjny, ale w swojej ofercie maja również  produkty takie jak solidne ławki z drewna dębu i tradycyjne rzeźby, które są popularne w parkach i obszarach wiejskich w celu zwiększenia estetyki wyglądu i wrażliwości środowiska.

Paul Hogg wyjaśnił: „Oryginalne urządzenie zakupione od AXYZ, pozwoliło nam zwiększyć gamę produktów dostarczaną na rynek edukacyjny, które teraz posiadają nasze logo i spersonalizowane wzory. Frezarka była używana początkowo do obróbki sklejki i płyt MDF, ale z zakupem większej maszyny 4008 wyposażonej w ATC (automatyczny zmieniacz narzędzi) używamy teraz innych materiałów jak tworzyw sztucznych, które pozwalają nam nie tylko dodać więcej szczegółów i kolorów do produktów wytwarzanych, ale także pozwala na wejście na nowe rynki turystyki i rzemiosła.

Frezarki serii 4000 zainstalowane w Craft Walii są najbardziej popularne w portfolio AXYZ,  używane są obróbki drewna przemysłowego, produkcji mebli, stolarki. Najnowsza maszyna 4008 posiada obszar roboczy 2440mm (długość) oraz 1466mm (szerokość). Może być wyposażona w wiele standardowych i opcjonalnych funkcji zwiększających wydajność, w tym niedawno rozszerzonym (do 33 pozycji) automatyczny zmieniacz narzędzi 33G, który zapewnia możliwość automatycznej zmiany narzędzi zachowując możliwość  ręcznej ręcznej zmiany.

Dodatkowo do ATC 33G, dostęona jest również cała lista nowych ulepszeń, z których najbardziej zauważalną jest możliwość automatycznego zarządzanie strefami mocowania podciśnieniowego. To gwarantuje, że materiał który jest obrabiany, zawsze trzyma się pewnie podczas całego procesu frezowania w celu zapewnienia optymalnej dokładności i doskonałego wykończenia krawędzi. Oprócz znacznej poprawy wydajności mocowania, system pozwala zminimalizować straty materiałowe i czas przestoju maszyny spowodowanych przez błędnie ustawione zawory stołu próżniowego.

Inne ulepszenia maszyny wprowadzone przez AXYZ to najnowszy system sterowania maszyny A2MC, który eliminuje problemy wynikające z nagłego przyspieszania lub zwalniania które często pojawiają się w innych systemach sterowania. Zintegrowany z systemem A2MC, najnowszy AXYZ AVS (system kalibracji optycznej) zwiększa dokładność obróbki, jak również oferuje kompatybilność z wszystkimi narzędziami zamontowanymi na frezarce AXYZ. Kolejna nowa opcja to najnowsze napędy na zębatkach skośnych, który zapewnia bardziej równomierne rozłożenie obciążenia, co powoduje zwiększenie szybkości posuwu, większej dokładności cięcia, cichszą pracę i ostatecznie dłuższą żywotność podzespołów.

Jeden z projektów związanych z wykorzystaniem frezarki AXYZ z których Craft Walia jest szczególnie dumna jest składana kolejka do celów edukacyjnych . Jak wyjaśnił Paweł Hogg, „frezarka jest nieoceniona w swobodnym projektowaniu i dostosowywaniu różnych części, które składają się na silnik i wagony. Szkoły mogą teraz wybierać między wizerunkiem z logo lub symbolami. Pociąg był pierwotnie produkowany ze sklejki i malowany ręcznie, lecz proces ten był czasochłonny. Tera możemy tworzyć kombinacje kolorystyczne z tworzywa, wykorzystując frezarkę AXYZ z automatyczna wymianą narzędzi. Dzięki czemu wykonujemy to znacznie szybciej i bez użycia lakieru.

Paweł Hogg przesadnie zadowolony był z usług świadczonych przez AXYZ. Stwierdził: Craft Walia przekonała się ża AXYZ jest bardzo profesjonalną firmą. Inżynier, który nadzorował instalację drugiej frezarki był bardzo kompetentny i pomocny, wzbudzając pełne zaufanie naszych pracowników w okresie szkolenia oraz zapewniając stałe wsparcie techniczne, kiedy tylko jest to konieczne.