Vacuum System Options

Opcje systemu mocowania próżniowego zostały opracowane w celu uzyskania optymalnego efektu trzymania materiału na stole.

Pompy próżniowe

Wysokociśnieniowe pompy próżniowe to standardowe pompy docisku próżniowego znajdujące się w większości systemów firmy AXYZ. Pompy wirnikowe i pazurowe pozwalają wytwarzać bardzo silne podciśnienie, przeciwdziałające upływowi powietrza występującemu po umieszczeniu tradycyjnej płyty MDF na aluminiowym stole podciśnieniowym.

W przypadku bardzo dużych stołów i w zastosowaniach wymagających dodatkowej siły mocowania często stosuje się zespół kilku pomp. Pompy wirnikowe o niższej mocy (8 do 10 HP) oraz pompy pazurowe zwykle przewyższają pod względem utrzymania przedmiotu systemy dmuchaw dużej mocy.

  Dmuchawy bocznokanałowe

  Dmuchawy są idealnym narzędziem dla systemów mocowania próżniowego w sytuacjach, w których wykrawane elementy są stosunkowo duże. Ścisła tolerancja pomiędzy łopatkami i korpusem dmuchawy pozwala uzyskać silne podciśnienie. Dobrej jakości dmuchawa o mocy 10 HP wytwarza podciśnienie około 12 inHg z prędkością 130 stóp sześciennych na minutę.

   System automatycznej aktywacji stref "Live Deck"

   System "Live Deck" to innowacyjny system, który aktywuje i dezaktywuje strefy podciśnienia według aktualnej pozycji głowicy frezującej. To gwarantuje, że materiał jest zawsze przytrzymywanie optymalnie i najbezpieczniej jak to możliwe. Eliminuje również ewentualne straty i przestoje spowodowane  niewłaściwy ustawienie zaworów próżniowych. System przełącza na przemian 2 wirtualne strefy z przodu oraz z tyłu maszyny.  Używany w systemach, które wykorzystują wahadłową pracę maszyny pozwalając praktycznie na prace ciągłą.

   Aluminiowy stół próżniowy

   Aluminiowy stół próżniowy, będący standardowym wyposażeniem wszystkich maszyn firmy AXYZ, jest jednym z najważniejszych składników systemu obróbki.

   Innowacyjna konstrukcja pozwala w razie potrzeby otwierać i zamykać określone strefy powierzchni mocowania próżniowego. Uszczelnienie stref pozwala praktycznie wyeliminować straty podciśnienia pomiędzy strefami. Uniwersalny system stołu sprawdza się także doskonale jako powierzchnia mocowania mechanicznego z rowkami teowymi w zastosowaniach bez mocowania próżniowego.

   Aluminiowy stół próżniowy jest najbardziej wydajnym i skutecznym sposobem dystrybucji podciśnienia mocującego z wykorzystaniem zdefiniowanych stref.

    Ramię próżniowe

    Ramię prowadzące przewody odpylania stanowi skuteczne i wygodne rozwiązanie podtrzymujące podciśnieniowe przewody odprowadzania kurzu. Obrotowe ramię podciśnieniowe jest dostępne w wielkościach odpowiednich dla większości stołów do ploterów AXYZ i pozwala na bezproblemowe przemieszczanie na całym stole.

     System odbioru wiórów ACM

     System odciągu wiórów ACM to wysokociśnieniowy system pozwalający na skuteczne odciąganie wiórów z aluminium, kompozytów aluminiowych, drewna i tworzyw sztucznych.

      Nowatorski podkład do stołu próżniowego

      Odporny na wilgoć podkład stołu zapewnia gładką, precyzyjną powierzchnię roboczą. Podkład ten jest mechanicznie przymocowany do powierzchni stołu.