Accuracy Options

Opcje opracowane w celu zwiększenia dokładności umieszczania materiałów na stole oraz kalibracji z wykorzystaniem systemów optycznych.

AVS

System Wizji firmy AXYZ jest niedrogim wysoko wydajnym rozwiązaniem, do różnorodnego zastosowania, współpracującym  ze wszystkimi maszynami AXYZ.  Używając prostej i niedrogiej kamery zamontowanej do  maszyny, stanowi bardzo przydatną opcję. Jest to możliwe  dzięki oprogramowaniu AVS, które jest całkowicie zintegrowane z nowym systemem sterowania maszyny AXYZ A2MC. Podstawowym zastosowaniem AVS jest obróbka końcowa wydruków cyfrowych , gdzie kamera szybko odszukuje i rozpoznaje punkty referencyjne, a gdy jest to konieczne dostosowuje tor narzędzia w celu dokładnego wycięcia nadruku.

AVS współpracuje ze wszystkimi narzędziami tnącymi używanymi na maszynie AXYZ takimi jak frezarka, nóż oscylacyjny, nóż aktywny i nawet winylowy nóż ciągniony. AVS  pozwala praktycznie na cięcie każdych zadrukowanych materiałów  włączając papier, folię vinylową, gumę, piankę, aluminium, drewno, pleksi, PCV  i  wiele innych , otwierając  nowe rynki i możliwości dla drukarni cyfrowych.

Wysuwane sworznie

Wysuwane sworznie są kolejnym innowacyjnym elementem dostępnym we wszystkich stołach do ploterów serii AXYZ.

Sworznie ze stali hartowanej są uruchamiane pneumatycznie, umożliwiając szybkie i powtarzalne umieszczenie wykrawanych materiałów na maszynie. Wysuwane sworznie są najbardziej niezawodną metodą prostopadłego umieszczenia materiałów, z kolei dzięki zastosowaniu całkowicie pneumatycznego wsuwania nie ma obaw o ewentualne kolizje narzędzia tnącego ze sworzniem.

Maszyny serii AXYZ są wyposażone w co najmniej trzy sworznie (trzy punkty styku zapewniają prostopadłe umieszczenie materiałów na maszynie) lub więcej w zależności od potrzeb danego zastosowania. W związku z tym, że sworznie są zintegrowane z pomostem maszyny, nie ulegają niepożądanym przesunięciom. Stalowe sworznie o średnicy 20 mm są niezwykle solidne i wytrzymują powtarzające się uderzenia materiałów umieszczanych na łożu przez cały czas eksploatacji maszyny.

Wskaźnik laserowy

Zapewnia szybkie i dokładne utworzenie dwuwymiarowej geometrii dowolnego elementu znajdującego się na stole. Jest to szczególnie przydatna opcja przy odtwarzaniu gotowych wzorów i tworzeniu gniazd mocowań dla seryjnej obróbki. Umożliwia odwzorowanie i wycięcie kształtów, dla których nie istnieje dokumentacja cyfrowa.