Additional Options

Dodatkowe wyposażenie maszyn CNC do poprawy efektywności, jakości i komfortu pracy. Asortyment obejmuje urządzenia chłodzące i systemy odpylania.

Stopa ciśnieniowa o wysokiej pojemności

Stopa do odbioru wiórów o wysokiej pojemności jest bardzo istotnym składnikiem każdego plotera CNC firmy AXYZ. Bez skutecznego odprowadzania wiórów i wytwarzanego kurzu, oczyszczenie miejsca obróbki może być czasochłonne i stwarzać potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa pracowników.

Dostępna z niepozostawiającą śladów podstawą stykową do pracy ze stopą ciśnieniową lub też z pierścieniem szczotkowym do pracy bezstykowej.

Osłona dociskowa 5Y universal

Osłona dociskowa 5Y odgrywa równie ważna rolę jak osłona dociskowa wysokiej wydajności. Została ona specjalnie zaprojektowana aby umożliwić podłączenie systemu odpylania wężem o średnicy 75mm. 5Y posiada możliwość definiowania wysokości nad materiałem pozwalając na maksymalnie szybkie przejazdy. Dzięki unikalnej konstrukcji wewnętrznego cyklonu, posiada bardzo wysoką wydajność odprowadzania wiórów.

  Osłona dociskowa do noża oscylacyjnego

  Przeznaczona do pracy z nożem oscylacyjnym, osłona zapobiega unoszeniu się miękkich materiałów podczas wycinania. Zastosowanie dodatkowo pierścienia szczotkowego zapobiegnie zarysowaniu delikatnych powierzchni.

   Urządzenie do rozpylania mgły smarowej Unist

   Zastosowanie urządzenia do rozpylania mgły smarowej Unist w maszynie AXYZ podczas obróbki metali nieżelaznych, takich jak aluminium, mosiądz i miedź zapewnia większą precyzję i niezawodność obróbki niż jakiekolwiek inne dostępne systemy dozowania. Generator impulsowy pozwala na automatyczne i nieprzerwane powtarzanie cykli pompy smarowania przy zasilaniu z jednego źródła powietrza. Zapewnia to ciągłe podawanie silnie rozpylonej mgły olejowej i przyczynia się do wydłużenia czasu eksploatacji narzędzi, lepszego wykończenia powierzchni cięcia i możliwości stosowania wyższych prędkości wykrawania metali nieżelaznych.

   Wirowa dmuchawa chłodząca

   Dmuchawa chłodząca jest prostym urządzeniem, które wykorzystuje filtrowane, sprężone powietrze oraz komorę rozprężną z efektem wirowym w celu wytworzenia zimnego powietrza służącego do punktowego chłodzenia. To ekonomiczne rozwiązane eliminuje efekt rozszerzalności cieplnej elementów najczęściej występujący podczas obróbki tworzyw sztucznych i miękkich metali, przez co zapewnia lepsze wykończenie krawędzi i dłuższy czas eksploatacji końcówek narzędzi.

   Dmuchawa chłodząca wykorzystuje proste, elastyczne podłączenie do linii w celu dostarczania schłodzonego powietrza do obszaru narzędzia. Wymagane sprężone powietrze pod ciśnieniem 80 - 100 psi, 8 SCFM.

    PanelPrinter

    Ręcznie pisanie kodów produktu lub zastosowanie wcześniej zadrukowanych etykiet na poszczególne części jest trudnym i czasochłonnym zadaniem, podczas którego bardzo łatwo jest się pomylić. PanelPrinter oferuje w pełni zintegrowany system, który zamontowany jest obok głowicy frezującej. Przeznaczony jest do automatycznego drukowania informacji na poszczególnych frezowanych elementach.

    PanelPrinter eliminuje problemy oraz ewentualne błędy związane z ręcznym etykietowaniem. Dzięki temu zwiększa dokładność, ułatwia identyfikacje elementów i usprawnia pracę.

    Program jest w stanie wydrukować kody matrycowe w 2D, a także standardowy tekst. PanelPrinter może być używany razem z czytnikiem kodów kreskowych.

    Drukowanie z szybkością 12,7 m/min systemu PanelPrinter ma minimalny wpływ na czas produkcji. Dane są automatycznie wprowadzane przez dedykowany program PanelBuilder.

     EZ Ryder

     EZ Ryder jest rozwiązaniem, które ogranicza drgania podczas grawerowania. Umożliwia redukcję docisku stopy dociskowej nawet o 100%.Pasuje do wszystkich standardowych frezarek CNC z serii AXYZ.

     - Istnieje możliwość regulacji od 0% - 100% docisku, dopasowując do obrabianego materiału

     - Można również stosować w połączeniu ze wszystkimi typami głowic, w tym frezarkami AXYZ, nożami oraz zgrzewarką

      Niebieski krążek

      Niebieski krążek jest wyjątkowym bardzo trwałym akcesoriem, pozwalającym na gładsze i szybsze cięcie. Redukcja tarcia o 90% całkowicie minimalizuje możliwość uszkodzenia powierzchni.

       Stopy szczotkowe

       Stopy szczotkowe AXYZ stanowią skuteczne rozwiązanie odprowadzania kurzu i wiórów. Nasze stopy szczotkowe, wyposażone w trwałe szczotki przemysłowe, doskonale sprawdzają się w różnych typach obróbki i przy różnego rodzaju materiałach. Stopy szczotkowe są dostępne w wersjach stałych i „regulowanych” pozwalających na zamocowanie względem wrzeciona lub względem materiału.

        Czytnik kodów kreskowych

        Czytnik kodów kreskowych można wykorzystać do automatyzacji niektórych działań, takich jak wgrywanie programów i uruchamianie maszyny. Jest to szybki i wygodny sposób na poprawę wydajności dla produkcji wielkoseryjnej, ale również zmniejsza możliwość wystąpienia błędów i marnowania materiałów. Zawiera skaner, uchwyt montażowy, okablowanie i oprogramowanie. Wymaga kontrolera A2MC.

        Need Help Discussing Options?

        Speak to one of our specialist sales representatives who will help you produce a personalised quote. Our sales reps have many years of technical experience to help guide you through the necessary steps to ensure you have the correct CNC Router for your businesses unique needs now and in the future.