Cutting Options

Frezarki CNC AXYZ oferują szereg opcji, w tym wrzeciona wysokoobrotowe, wrzeciona z chwytakiem pneumatycznym, systemy cięcia nożami, wiertarski i grawerski.

Wrzeciona szybkomocujące

Szybkomocujące wrzeciona HSD 5,0 HP oraz 10,8 HP są niezwykle ciche i wytrzymałe. Dzięki zastosowaniu prostego, a jednocześnie wydajnego pneumatycznego systemu szybkiego mocowania, wrzeciona mogą być obsługiwane ręcznie lub w połączeniu z naszą karuzelą automatycznych zmieniaczy narzędzi zapewniającą automatyczną wymianę końcówek narzędzi.

Każde wrzeciono HSD może pracować z maksymalną prędkością wynoszącą 24 000 obr./min, przyspiesza do pełnej prędkości w czasie zaledwie kilku sekund i równie szybko hamuje. W przypadku zakupu systemu plotera w zestawie znajdują się trzy uchwyty narzędzi ISO30 z nakrętkami. Oprawki pierścieniowe ER32 pozwalają mocować narzędzia trasowania od 1 mm do 20 mm oraz szybko zmieniać narzędzia w przypadku stępienia, złamania lub w celu przejścia na inny proces.

  Wrzeciona z oprawką pierścieniową

  Linia Elte naszych wrzecion z oprawką pierścieniową i z nakrętką to precyzyjne narzędzia zapewniające szybkie i czyste wykrawanie oraz niezwykle cichą pracę. Wrzeciona te są dostępne w modelach 3, 5 oraz 10. Zastosowane w nich wysokoobrotowe ceramiczne kątowe łożyska cierne umożliwiają pracę z maksymalnymi prędkościami 18 000 obr./min (3 HP) oraz 24 000 obr./min (5 i 10 HP). Ich doskonała konstrukcja zapewnia wiele lat bezproblemowej obsługi.

  Te niezwykle trwałe wrzeciona są napędzane za pomocą inwertorów cyfrowych zapewniających sterowanie prędkością obrotową od 6000 obr./min do maksymalnej prędkości oraz przyspieszenie w czasie zaledwie kilku sekund. Oprawki pierścieniowe ER25 i ER32 zapewniają bezpieczne mocowanie narzędzi trasowania, a także ich łatwą wymianę bezpośrednio na wrzecionie za pomocą dołączonych kluczy otwierających i zamykających połączenie oprawka-nakrętka.

   Nóż oscylacyjny

   Opcjonalny nóż oscylacyjny AXYZ jest bardzo ważnym narzędziem dla każdej firmy obrabiającej cienkie i elastyczne materiały, takie jak płyty z pianki, guma, tworzywa sztuczne lub tektura o strukturze falistej. Dla tradycyjnych ploterów lub narzędzi tnących materiały tego typu stanowią poważne wyzwanie, natomiast nóż oscylacyjny przecina je z łatwością, pozostawiając czyste i gładkie krawędzie.

   Połączenie noża oscylacyjnego z systemem rejestracji wizji AXYZ AVS pozwala stworzyć w pełni funkcjonalne rozwiązanie wykrawania wychodzące naprzeciw różnego rodzaju potrzebom związanym ze znakowaniem i budowaniem punktów sprzedaży. Głowica z nożem oscylacyjnym może zostać zainstalowana w każdej maszynie CNC firmy AXYZ. W przypadku maszyn serii AXYZ nóż oscylacyjny może zostać zainstalowany jako drugie czynne narzędzie w karetce, co pozwala na łatwe przełączanie pomiędzy ploterem i nożem w obrębie jednego zadania lub też pomiędzy różnymi zadaniami.

   Nóż styczny

   Nóż styczny to wytrzymałe narzędzie tnące do materiałów zbyt grubych lub zbyt twardych dla tradycyjnego noża ciągnionego. Nóż styczny to ostrze tnące podążające za wytyczonymi liniami kształtu wykonujące jednocześnie stopniowy obrót w celu dostosowania do ścieżki. Taka metoda zapewnia proste narożniki cięcia niezależnie od kąta, a także, w razie takiej potrzeby, rzeczywiste promienie. Dla noża stycznego dostępny jest opcjonalny zestaw wymiennych uchwytów ostrzy umożliwiający cięcie gumy, kompozytów, okładzin do izolacji przewodów oraz wielu innych miękkich i półsztywnych materiałów.

   Połączenie noża stycznego z wysokoobrotowym wrzecionem trasującym i systemem rejestracji wizji AVS AXYZ w maszynie wielogłowicowej pozwala stworzyć kompletne rozwiązanie do cyfrowego wykończenia druku.

   Wysokowydajny nóż

   Wysokowydajny nóż ciągniony jest przeznaczony do cięcia różnego rodzaju elastycznych i półsztywnych materiałów. Wyposażony w obciążoną sprężyną stopę przesuwną, wysokowydajny nóż ciągniony może z łatwością przecinać materiały takie jak papier, tektura, cienka guma (do 10 mm), papier falisty i tworzywo sztuczne.c.

    Nóż winylowy

    Stosowany do cięcia wielkoformatowych wydruków na winylach, papierowych maskowań oraz szablonów akrylowych do malowania. Może być również używany do cięcia foli winylowej naniesionej uprzednio na materiał. Nóż winylowy jest łatwo montowany bez konieczności demontażu wrzeciona, a możliwość użycia pisaka ploterowego jest dodatkową korzyścią.

     Wiertła pneumatyczne

     Wiertła z automatycznym posuwem są narzędziem montowanym w uchwycie łączącym liniowy posuw i ruch obrotowy w operacjach wiercenia i nacinania. Dostępne z pneumatycznym napędem posuwu oraz pneumatycznym lub elektrycznym napędem ruchu obrotowego. Połączenie napędu pneumatycznego i elektrycznego doskonale sprawdza się w trudniejszych warunkach lub w trybie pracy ciągłej.

     Wiertła z automatycznym posuwem mogą być dodane do prawie każdej konfiguracji karetki. Wiertło Desoutter jest używane w zastosowaniach takich jak produkcja elementów z kompozytów aluminiowych, produkcja elementów z tworzyw sztucznych, obróbka drewna, obróbka arkuszy aluminiowych, wytłaczanie i inne.

     Wymagane sprężone powietrze pod ciśnieniem 80-100 PSI, do 21 cfm.

     Wielowrzecionowa głowica wiertarska

     Wielowrzecionowa głowica wiertarska jest podstawowym narzędziem dla producentów szaf, skrzynek, niestandardowej stolarki budowlanej oraz elementów wystawowych. Dodanie do plotera CNC procesu wiercenia otworów 32 mm dla systemach półek pozwala ograniczyć przekładanie materiału i wynikające z tego potencjalne uszkodzenia elementów, a jednocześnie ograniczyć koszty pracy dzięki usprawnieniu procesu produkcyjnego. Głowice wiertarskie są dostępne w wersji kątowej na 5 oraz na 9 narzędzi .

     W połączeniu z systemem automatycznej zmiany narzędzi AXYZ, wielowrzecionowe głowice wiertarskie pozwalają przekształcić ploter CNC AXYZ w kompletną maszynę do produkcji szaf.

     Grawerka

     Grawerka została zaprojektowana głównie w celu lekkiego grawerowania za pomocą ploterów AXYZ CNC serii. Sprawdzone w branży wrzeciono 1/4 cala z górnym ładowaniem pozwala na mocowanie różnego rodzaju materiałów takich jak tworzywa sztuczne, aluminium, mosiądz i inne.