Informacje o AXYZ

AXYZ to czołowy światowy producent ploterów CNC i rozwiązań CNC do cięcia nożami. Projektowane i wytwarzane w nowoczesnej fabryce w Kanadzie plotery CNC firmy AXYZ są dostarczane i serwisowane za pośrednictwem globalnej sieci sprzedaży, oddziałów serwisu i autoryzowanych dealerów. Przy ponad 366 918 standardowych konfiguracjach maszyn firma AXYZ specjalizuje się w dopasowywaniu sprzętu do konkretnych wymogów i budżetów klientów.

Technologia AXYZ jest wykorzystywana we wszystkich typach produkcji i opracowywana od 25 lat dla takich branży, jak okładziny z kompozytów aluminiowych i metalowych, reklama wizualna, wykańczanie grafik i wydruków, produkcja mebli, obróbka drewna, produkcja elementów z tworzyw sztucznych, produkcja elementów z metalu, produkcja opakowań piankowych, produkcja prezenterów do punktów sprzedaży, produkcja blatów i wielu innych.

HISTORIA

Firma AXYZ została założona w 1990 roku jako firma serwisująca, instalująca i naprawiająca plotery CNC różnych marek. W 1994 roku, po przeniesieniu siedziby do Burlington w Kanadzie, firma AXYZ zaczęła produkować własne plotery CNC. Na początku produkcja przebiegała wolno, ale sprzedaż i zapotrzebowanie na serwis gwałtownie rosły, co stworzyło konieczność otwarcia dodatkowych biur w Quebec i w Wielkiej Brytanii.

W roku 1999 firma AXYZ otworzyła biuro w Polsce, jeszcze bardziej zwiększając światowy zasięg. W 2001 roku firma AXYZ miała na koncie 1000 sprzedanych maszyn, w wyniku czego rozbudowała oddziały sprzedaży i serwisu w Wielkiej Brytanii. Trzy lata później firma AXYZ dobiła do pułapu 2000 sprzedanych maszyn i otworzyła oddziały w Indiach i w Stanach Zjednoczonych. Dalszy rozwój doprowadził w latach 2006 i 2007 do nabycia firmy Pacer Systems z Wielkiej Brytanii oraz Camtech International z Calgary. Niedługo później firma AXYZ zaprezentowała swój przełomowy kontroler maszyn A2MC, który wprowadził maszyny CNC na wyższy poziom.

W 2010 roku firma AXYZ miała jedenaście biur na całym świecie: Burlington, Montreal, Calgary, Vancouver, Los Angeles, Cincinnati, Atlanta, Wolverhampton, Nottingham, Indie i Polska. W tym samym roku firma AXYZ sprzedała swoją 4000. maszynę, którą nabył klient z Edmonton, Alberta. Cztery lata później firma AXYZ świętowała 20-lecie produkcji wiadomością o sprzedaży 5000. maszyny.

Firma AXYZ nadal się rozwija. Niedawno wybudowała nową specjalną placówkę w Telford w Wielkiej Brytanii, zaprezentowała nowy system maszyny hybrydowej z serii Trident i otworzyła nowe oddziały sprzedaży i serwisu w Tampa na Florydzie oraz w Somerset w New Jersey.

AXYZ jest obecnie znanym światowym liderem oferującym wszechstronne, konfigurowalne, rewolucyjne i wydajne rozwiązania cięcia, grawerowania i frezowania CNC. Jednak wykładniczy wzrost zanotowany w ciągu ostatnich 25 lat nie przyszedł łatwo. Firma AXYZ zawsze wierzyła w trzy kluczowe zasady: szybkie, elastyczne i bezpośrednie działanie. Jeszcze nigdy się na nich nie zawiodła.

DZIĘKI CZEMU DZIAŁAMY SZYBKO?

Firma AXYZ zmieniła całą koncepcją szybkości, szczególnie w kontekście dostarczania maszyn konfigurowanych na zamówienie. W latach 90-tych zestawienie i dostarczenie spersonalizowanej maszyny mogło trwać nawet trzydzieści tygodni. W 2015 roku dzięki wyjątkowemu procesowi produkcji firma AXYZ oferuje najkrótszy w branży czas dostarczenia produktu, który wynosi średnio 4–6 tygodni.

Wszystkie systemy ploterów CNC firmy AXYZ są projektowane, produkowane i dostarczane zgodnie z wymogami czasowymi klientów. Jak to robimy? Już podczas pierwszego kontaktu klienci zauważają nasze systematyczne podejście do znajdowania odpowiednich rozwiązań. Staranna ocena wymogów organizacyjnych pozwala zdefiniować spersonalizowane rozwiązanie. Przejrzysty przepływ zadań oznacza, że nowoczesna fabryka maszyn wspomagana wyjątkowymi procesami produkcji umożliwia wyprodukowanie systemu w sposób, który jest możliwie najszybszy i najbardziej wydajny.

Nowy system jest następnie dostarczany i instalowany przez przeszkolonego w fabryce inżyniera AXYZ. Później następuje wdrożenie programu szkoleniowego dopasowanego specjalnie do konkretnej konfiguracji maszyny.

DZIĘKI CZEMU DZIAŁAMY ELASTYCZNIE?

Jedną z największych zalet AXYZ jest możliwość konfigurowania maszyn, które pasują do niemal każdej konkretnej potrzeby produkcyjnej — od projektów jednostkowych po produkcję masową. Pomysłowość osób pracujących w działach produkcji i projektowania zapewnia niesamowitą swobodę. Możliwość produkowania własnych kontrolerów maszyn sprawia, że niemożliwe staje się możliwym, oraz zapewnia korzyści zarówno nowym, jak i dotychczasowym klientom.

Dzięki temu AXYZ oferuje różnorodne konfiguracje spełniające wymogi niemal każdego zastosowania. Mimo elastyczności starannie dopracowane procesy gwarantują, że nie jest stosowany żaden kompromis dotyczący jakości.

W przypadku podstawowych zastosowań AXYZ oferuje swoje najbardziej kompaktowe maszyny serii 2000. Seria 2000 sprawdza się znakomicie u klientów dysponujących ograniczoną przestrzenią roboczą, oferując szerokość obróbki 711 mm, natomiast największe maszyny standardowe, seria 10000, oferują obszar obróbki o niesamowitej szerokości wynoszącej 3270 mm — wszystko to przy długości do 15 m.

Klienci mogą decydować nie tylko o rozmiarze blatu, lecz wybierać pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne karetki obsługujące wiele operacji. Biorąc pod uwagę mnogość możliwych do wykorzystania głowic tnących (wrzeciona frezarskie, zespoły noży, wiertła i inne), wszystkie sposoby, na jakie można je zainstalować na maszynie (np. z urządzeniem do automatycznej wymiany narzędzi lub bez), oraz wszystkie opcje dodatkowe, można śmiało stwierdzić, że możliwości są wręcz nieograniczone.

Mimo tego dział projektowania stale pracuje nad nowymi rozwiązaniami, a za rogiem zawsze czai się jakaś nowinka.

CO SPRAWIA, ŻE DZIAŁAMY BEZPOŚREDNIO?

Zespół AXYZ wierzy, że utrzymywanie kontaktu z klientami pozwala stale osiągać sukcesy. W końcu firma ma oddziały sprzedaży i serwisu w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polsce i Indiach, a to pozwala prowadzić bezpośrednią interakcję z ponad 90% klientów.

Bezpośredni kontakt — fizyczny, telefoniczny lub przez sieć — nie tylko oznacza łatwość odwiedzenia punktu sprzedaży, czy przetestowania i kupienia plotera CNC, lecz zwiększa także dostępność i jakość serwisu pogwarancyjnego. W każdej z jedenastu lokalizacji pracują dedykowani sprzedawcy dysponujący umiejętnościami i wiedzą, które pozwalają zaprezentować każdy nasz produkt oraz udzielić rzeczowych odpowiedzi na wszelkie pytania w dogodnej, bliskiej lokalizacji. Oddział serwisu pogwarancyjnego działający pod marką CNCRoutershop zatrudnia w każdej lokalizacji przeszkolonych w fabryce inżynierów, którzy przez całą dobę są gotowi dostarczać części zamienne, oprogramowanie i pomoc techniczną online. Dzięki temu klienci mają stały kontakt z fabryką.

LOKALIZACJE AXYZ

Oprócz doskonałego procesu produkcji firma AXYZ dysponuje także zespołem serwisu, który nie ma sobie równych. W każdym oddziale sprzedaży i serwisu pracuje technik, który oferuje klientom lokalne wsparcie i szkolenia. Nasi lokalni specjaliści ds. serwisu są wspierani przez przeszkolony zespół pomocy technicznej z oddziału głównego. Nasz kompleksowo przeszkolony zespół ds. pomocy technicznej może zostać wysłany do siedziby klienta w celu przeprowadzenia konserwacji lub naprawy albo wykorzystać nasze zaawansowane opcje wsparcia przez sieć umożliwiające zdalną diagnostykę i korygowanie problemów związanych ze sterowaniem. Wykorzystując te same zaawansowane rozwiązania sieciowe, firma AXYZ oferuje klientom i ich pracownikom profesjonalne szkolenia z zakresu oprogramowania bez dodatkowych kosztów związanych z przejazdem i zakwaterowaniem.

WYBIERZ ODPOWIEDNI PLOTER CNC

AXYZ tworzy innowacyjne, przemysłowe plotery CNC, które oferują wysoką wydajność w przystępnej cenie. Rodzina produktów jest bardzo duża — od kompaktowych ploterów CNC z serii Z po niesamowicie wydajne i wytrzymałe produkty serii Pacer. Koncentrując się na innowacji, personalizacji i wyjątkowej jakości obsługi, firma AXYZ jest w stanie zaproponować ploter CNC pasujący do każdego projektu, w tym między innymi uniwersalne plotery serii AXYZ oraz maszyny serii Trident zaprojektowane specjalnie dla branży wykańczania cyfrowego.