Informacje o AXYZ

AXYZ jest wiodącym producentem frezarek CNC i rozwiązań do cięcia strumieniem wody.

Posiadamy 25 lat doświadczenie. W tym czasie zbudowaliśmy i zainstalowaliśmy tysiące maszyn CNC dla różnych branży przemysłu, takich jak produkcja okładzin elewacyjnych z kompozytów aluminiowych i metalowych, reklamy wizualnej, tworzenia grafik i wydruków, obróbki drewna, obróbki tworzyw sztucznych, produkcji blatów, opakowań z panki, prezenterów, obróbki metali itp.

NASZA HISTORIA

AXYZ został założony w roku 1990, jako firma serwisująca i instalująca frezarki cnc różnych marek. Po powstaniu głównej siedziby w Burlington w Kanadzie, w roku 1994 firma AXYZ rozpoczęła produkcję własnych maszyn. Produkcja początkowo byłą powolna, ale sprzedaż i serwis zaczęły gwałtownie rosnąć co przyczyniło się do powstania oddziałów w Quebec i Wielkiej Brytanii.

W roku 1999 otwarto biuro w Polsce, wzmacniając tym samym swój globalny zasięg. W roku 2001 firma AXYZ sprzedała 1000 maszyn oraz założyła oddział w Wielkiej Brytanii. Trzy lata później podwajając swoją sprzedaż otworzyła biura w Indiach i Stanach Zjednoczonych. Dalszy rozwój przyniósł firmie w roku 2006 przejęcie brytyjskiej firmy Pacer Systems oraz firmy Camtech International w Calgary.

Wkrótce potem AXYZ wprowadził na rynek przełomowy sterownik maszyn A2MC, przenosząc maszyny CNC na wyższy poziom.

Do roku 2010 AXYZ posiadał 11 oddziałów na całym świecie, w miejscach takich, jak: Burlington, Montreal, Calgary, Vancouver, Los Angeles, Cincinnati, Atlanta, Wolverhampton, Nottingham, Indie i Polska.

W tym samym roku AXYZ sprzedał swoją 4000 maszynę. Siedem lat później obchodził 22 rocznicę rozpoczęcia produkcji oraz sprzedaż 6000 maszyny.

Firma AXYZ kontynuuje swój rozwój poprzez ekspansję nowych terytoriów i rozwój produktów.

Uruchomiono nowe biura wsparcia i sprzedaży w Telford w Wielkiej Brytanii, na Florydzie, w New Jersey i w Dallas. W roku 2018 AXYZ nabył firmę Wardjet w Tellmadge w stanie Ohio USA, która produkuje maszyny do cięcia wodą oraz oferuje dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania do ciecia strumieniem wody w różnych gałęziach przemysłu.

AXYZ jest światowym liderem w branży maszyn CNC, dostarczającym wszechstronnych, wysoce konfigurowalnych i rewolucyjnych rozwiązań do frezowania, cięcia, grawerowania oraz cięcia strumieniem wody.

W ciągu 25 lat istnienia i ciągłego rozwoju firma AXYZ kieruje się trzema kluczowymi zasadami: Szybkość, Elastyczność i Bezpośredniość.

DZIĘKI CZEMU DZIAŁAMY SZYBKO?

Firma AXYZ zmieniła całą koncepcją szybkości, szczególnie w kontekście dostarczania maszyn konfigurowanych na zamówienie. W latach 90-tych zestawienie i dostarczenie spersonalizowanej maszyny mogło trwać nawet trzydzieści tygodni. W 2015 roku dzięki wyjątkowemu procesowi produkcji firma AXYZ oferuje najkrótszy w branży czas dostarczenia produktu, który wynosi średnio 4–6 tygodni.

Wszystkie systemy ploterów CNC firmy AXYZ są projektowane, produkowane i dostarczane zgodnie z wymogami czasowymi klientów. Jak to robimy? Już podczas pierwszego kontaktu klienci zauważają nasze systematyczne podejście do znajdowania odpowiednich rozwiązań. Staranna ocena wymogów organizacyjnych pozwala zdefiniować spersonalizowane rozwiązanie. Przejrzysty przepływ zadań oznacza, że nowoczesna fabryka maszyn wspomagana wyjątkowymi procesami produkcji umożliwia wyprodukowanie systemu w sposób, który jest możliwie najszybszy i najbardziej wydajny.

Nowy system jest następnie dostarczany i instalowany przez przeszkolonego w fabryce inżyniera AXYZ. Później następuje wdrożenie programu szkoleniowego dopasowanego specjalnie do konkretnej konfiguracji maszyny.

DZIĘKI CZEMU DZIAŁAMY ELASTYCZNIE?

Jedną z największych zalet AXYZ jest możliwość konfigurowania maszyn, które pasują do niemal każdej konkretnej potrzeby produkcyjnej — od projektów jednostkowych po produkcję masową. Pomysłowość osób pracujących w działach produkcji i projektowania zapewnia niesamowitą swobodę. Możliwość produkowania własnych kontrolerów maszyn sprawia, że niemożliwe staje się możliwym, oraz zapewnia korzyści zarówno nowym, jak i dotychczasowym klientom.

Dzięki temu AXYZ oferuje różnorodne konfiguracje spełniające wymogi niemal każdego zastosowania. Mimo elastyczności starannie dopracowane procesy gwarantują, że nie jest stosowany żaden kompromis dotyczący jakości.

W przypadku podstawowych zastosowań AXYZ oferuje swoje najbardziej kompaktowe maszyny serii 2000. Seria 2000 sprawdza się znakomicie u klientów dysponujących ograniczoną przestrzenią roboczą, oferując szerokość obróbki 711 mm, natomiast największe maszyny standardowe, seria 10000, oferują obszar obróbki o niesamowitej szerokości wynoszącej 3270 mm — wszystko to przy długości do 15 m.

Klienci mogą decydować nie tylko o rozmiarze blatu, lecz wybierać pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne karetki obsługujące wiele operacji. Biorąc pod uwagę mnogość możliwych do wykorzystania głowic tnących (wrzeciona frezarskie, zespoły noży, wiertła i inne), wszystkie sposoby, na jakie można je zainstalować na maszynie (np. z urządzeniem do automatycznej wymiany narzędzi lub bez), oraz wszystkie opcje dodatkowe, można śmiało stwierdzić, że możliwości są wręcz nieograniczone.

Mimo tego dział projektowania stale pracuje nad nowymi rozwiązaniami, a za rogiem zawsze czai się jakaś nowinka.

CO SPRAWIA, ŻE DZIAŁAMY BEZPOŚREDNIO?

Zespół AXYZ wierzy, że utrzymywanie kontaktu z klientami pozwala stale osiągać sukcesy. W końcu firma ma oddziały sprzedaży i serwisu w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polsce i Indiach, a to pozwala prowadzić bezpośrednią interakcję z ponad 90% klientów.

Bezpośredni kontakt — fizyczny, telefoniczny lub przez sieć — nie tylko oznacza łatwość odwiedzenia punktu sprzedaży, czy przetestowania i kupienia plotera CNC, lecz zwiększa także dostępność i jakość serwisu pogwarancyjnego. W każdej z jedenastu lokalizacji pracują dedykowani sprzedawcy dysponujący umiejętnościami i wiedzą, które pozwalają zaprezentować każdy nasz produkt oraz udzielić rzeczowych odpowiedzi na wszelkie pytania w dogodnej, bliskiej lokalizacji. Oddział serwisu pogwarancyjnego działający pod marką CNCRoutershop zatrudnia w każdej lokalizacji przeszkolonych w fabryce inżynierów, którzy przez całą dobę są gotowi dostarczać części zamienne, oprogramowanie i pomoc techniczną online. Dzięki temu klienci mają stały kontakt z fabryką.

LOKALIZACJE AXYZ

Oprócz doskonałego procesu produkcji firma AXYZ dysponuje także zespołem serwisu, który nie ma sobie równych. W każdym oddziale sprzedaży i serwisu pracuje technik, który oferuje klientom lokalne wsparcie i szkolenia. Nasi lokalni specjaliści ds. serwisu są wspierani przez przeszkolony zespół pomocy technicznej z oddziału głównego. Nasz kompleksowo przeszkolony zespół ds. pomocy technicznej może zostać wysłany do siedziby klienta w celu przeprowadzenia konserwacji lub naprawy albo wykorzystać nasze zaawansowane opcje wsparcia przez sieć umożliwiające zdalną diagnostykę i korygowanie problemów związanych ze sterowaniem. Wykorzystując te same zaawansowane rozwiązania sieciowe, firma AXYZ oferuje klientom i ich pracownikom profesjonalne szkolenia z zakresu oprogramowania bez dodatkowych kosztów związanych z przejazdem i zakwaterowaniem.

WYBIERZ ODPOWIEDNI PLOTER CNC

AXYZ tworzy innowacyjne, przemysłowe plotery CNC, które oferują wysoką wydajność w przystępnej cenie. Rodzina produktów jest bardzo duża — od kompaktowych ploterów CNC z serii Z po niesamowicie wydajne i wytrzymałe produkty serii Pacer. Koncentrując się na innowacji, personalizacji i wyjątkowej jakości obsługi, firma AXYZ jest w stanie zaproponować ploter CNC pasujący do każdego projektu, w tym między innymi uniwersalne plotery serii AXYZ oraz maszyny serii Trident zaprojektowane specjalnie dla branży wykańczania cyfrowego.