Zaletą maszyny CNC w porównaniu z innymi maszynami do cięcia,  jest możliwość frezowania kieszeni – takiego rodzaju obróbki, która nie przechodzi przez całą grubość materiału. Takie kieszenie możesz zobaczyć  zarówno  na opakowaniach lub na skomplikowanych projektach 2D / 3D w branży opakowań i graficznej. Niezależnie od zastosowania, frezowanie wymaga specjalnych narzędzi i metod obróbki, które za każdym razem zapewnią czyste, gładkie wykończenie krawędzi.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci stworzyć doskonałe obróbki i projekty 2D / 3D:

  1. W zależności od gęstości materiału, użyj prostego frezu lub frezu o ciasnej spirali, aby wyfrezować kieszeń. Im bardziej miękki jest materiał, tym równiejsza musi być powierzchnia, aby zapewnić czyste cięcie i gładkie krawędzie.
  2. W przypadku projektów 2D / 3D zwykle lepiej jest użyć końcówki kulistej, ponieważ lepiej dopasuje się ona do powierzchni i pozostawi mniej materiału do operacji wykończeniowej. Ogólnie rzecz biorąc, im mniejsza średnica, tym więcej szczegółów jesteś w stanie wykonać.
  3. Użyj frezu w kształcie V aby wykonać frezowania o różnych szerokościach.  Zaoszczędź mnóstwo czasu dzięki systemowi automatycznej wymiany narzędzi

 Zobacz hybrydowy system CNC Trident w akcji.

  • Trident łączy możliwość wymagającego frezowania i szybkiego cięcia nożami umożliwiając obróbkę 2D i 3D obiema technolgiami

Masz pytania dotyczące frezowania i cięcia? Skontaktuj się z lokalnym zespołem obsługi klienta i dowiedz się, które rozwiązanie jest najlepsze dla twojego projektu.