Krawędzie elementów wykonywanych z aluminium i innych materiałów nieżelaznych często są szorstkie. Aby tego uniknąć warto zastosować system smarowania i chłodzenia zamontowany na frezarce CNC. Takim systemem jest na przykład Unist Mister, którego można zamontować prawie w każdej maszynie. Działa z wielką precyzją i niezawodnością. Dzięki ciągłemu wytwarzaniu drobnej mgiełki oleju, urządzenie chłodzące AXYZ Unist Mister zapewnia dokładniejsze cięcie i dłuższą żywotność narzędzia.

WYELIMINUJ ZBĘDNE TWORZENIE SIĘ NAROSTU (BUE – Built-up edges)

Prawdopodobnie skrót BUE nie jest Ci znany. Materiał gromadzący się wokół narzędzia może powodować wykończenie krawędzi o niskiej jakości, jak również zmianę wymiaru samej części, ze względu na zmieniającą się geometrię narzędzia frezującego.
Unist Mister pozwala uzyskać wysoką jakość obróbki, zmniejszając narost na krawędzi.

UŻYJ ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI ŚRODKA DO SMAROWANIA

Nie wszystkie materiały wymagają użycia dużej ilości smaru lub chłodziwa. W zależności od aplikacji, można ustawić odpowiednią ilość dla narzędzia przez:

  1. Zwiększanie lub zmniejszanie ilości oleju lub przepływu powietrza za pomocą śrub regulacyjnych. Ta kombinacja ma wystarczający zakres, aby dostarczyć małą lub dużą ilość mgły smarującej w miejsce obróbki.
  2. Ręczne włączanie urządzenia za pomocą przełącznika z boku urządzenia. Umożliwia to aktywację podczas operacji obróbki, tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne.

Wybierz spośród 2 rodzajów środków smarnych:

  1. Regular AXYZ Mister Lube – idealny do regularnej obróbki aluminium, gdzie części po obróbce nie są spawane.
  2. AXYZ Clean Cut Cool Lube – jest najlepszą opcją do zastosowań, w których części muszą być spawane po cięciu.

WSKAZÓWKA: OSZCZĘDZAJ POWIERZCHNIE STOŁU

Jeśli potrzebujesz użyć dużej ilości środka smarnego, umieść dodatkową płytę ochronną na powierzchni stołu podciśnieniowego. Cienki MDF o grubości 5 mm jest idealny, ponieważ można go łatwo wymienić lub poddać recyklingowi po użyciu.

ZOBACZ RÓŻNICĘ

Oto film pokazujący różnicę między obróbką aluminium ze smarowaniem oraz bez środka smarującego.

UŻYJ URZĄDZENIA WRAZ Z:

Automatycznym Zmieniaczem narzędzi, który nie wymaga zaangażowania operatora. Zmieniacz narzędzi automatycznie wybiera właściwe narzędzie zgodnie z tymi zdefiniowanymi w programie, kończąc zadanie tak szybko, jak to możliwe. W połączeniu z urządzeniem Unist Mister można ustawić, które narzędzia będą używane z chłodzeniem, a które bez.

Masz pytania?

Aby uzyskać informacje na temat dowolnej frezarki AXYZ, zadzwoń do naszego biura lub wypełnij nasz formularz kontaktowy online.