AXYZ, lider produkcji frezarek CNC oraz systemów do cięcia nożami ogłasza przejęcie firmy WARDJet z Tellmadge w Ohio, firmy która produkuje maszyny waterjet oraz oferuje niestandardowe rozwiązania do cięcia strumieniem wody dla różnych dziedzin przemysłu.

Prezydent firmy AXYZ, Alf Zeuner, który sprawuje nadzór nad połączeniem obu firm, mówi:

“ AXYZ wierzy w zapewnienie lokalnego wsparcia sprzedaży i serwisu za pośrednictwem naszych własnych biur. Zapewni to szybką i niezawodną obsługę klienta. Chcemy zaoferować tą samą wartość klientom WARDJet. Ze względu na innowacyjne i wyspecjalizowane możliwości produkcyjne oraz zaawansowaną technologię ludzie są podekscytowani możliwością wspólnego tworzenia przyszłości “- dodaje. Obie firmy stały się liderami w swojej branży, oferując spersonalizowane produkty dostosowane do konkretnych potrzeb użytkownika końcowego.

Produkty WARDJet będą nadal produkowane w USA w zakładzie w Ohio i będą teraz wspierane przez globalną sieć biur sprzedaży i wsparcia techniczne firmy AXYZ. Założyciel Richard Ward zachowa tytuł prezesa WARDJet i mówi, że nie może się doczekać kolejnych kroków w firmie, którą założył 23 lata temu.

Synergia pomiędzy firmami WARDJet i AXYZ uzasadnia ich połączenie.

Dla niektórych klientów najlepszym rozwiązaniem do cięcia materiałów może być system cięcia wodą, podczas gdy dla innych preferowana jest dedykowana technologia CNC albo rozwiązanie cięcia nożami.

AXYZ został założony w 1991 roku, posiada obecnie 13 zarządzanych przez siebie biur w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Indiach i Polsce, oraz planuje otworzyć dodatkowe biura.

Podobnie jak WARDJet, sprzedaje i obsługuje użytkowników końcowych bez pośredników.

Technologia strumienia wody “jest bardzo komplementarna w stosunku do tego, co robimy”, mówi Zeuner, który dodaje, że kluczowe wartości dwóch firm, oparte na dotrzymywaniu obietnic złożonych klientom i rozwijaniu utalentowanych, lojalnych i długoletnich pracowników, również uczyniły zakup idealnym dla obu stron. Transakcja pozwala AXYZ zachować całą istniejącą infrastrukturę zarówno w Ohio, jak iw Kanadzie, ponieważ linie produktów są tak różne” – relacjonuje Ward. Przyłączając do firmy blisko 100 pracowników WARDJet, AXYZ zatrudnia obecnie około 250 osób na całym świecie.

“To będzie dla nas z dnia na dzień duży krok w branży [water jet]”, mówi Ward, zauważając, że rozbudowana sieć, a także silna chemia z AXYZem przekonały go, że to najlepszy sposób na rozwój firmy. “Musisz zaakceptować zmianę, aby znaleźć się po właściwej stronie historii, a ta zmiana jest naturalna.”

„Wizja WARDJet i nasza wizja nie mogły być ściślej dopasowane”, dodaje Zeuner.

Aby dowiedzieć się więcej o WARDJet odwiedź stronę internetową.