Firma słynie z technicznej doskonałości wiodących marek, takich jak AXYZ, Pacer i frezarek z serri Z. Łącznie zainstalowano ponad 10,500 maszyn na całym świecie wśród producentów przemysłu drzewnego, producentów mebli, łodzi, architektury i budownictwa, tworzyw sztucznych, obróbki metalu oraz przemysłu HVAC.

Świętowanie odbyło się w głównej siedzibie firmy w Burlington w Kanadzie, gdzie ogłoszono sprzedaż 5000-nej frezarki CNC marki AXYZ. Powierzchnia siedziby wynosi 4,500 metrów kwadratowych.

Maszyna o numerze seryjnym 5022 z Serii Panel Builder została specjalnie zaprojekotowana do cięcia aluminiowych paneli kompozytowych, dla producenta okładzin. Zakupiła ją firma McGee Corporation Matthews z Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych, która jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości baldachimów oraz architektonicznego systemu pokrycia ścian.

Od wybudowania pierwszej maszyny w latch 90-tych możliwości produkcyjne firmy AXYZ znacznie wzrosły I  obecnie jest ona jednym z wiodących producentów frezarek CNC w Ameryce Północnej, jak również ma już znaczącą obecność w świecie.

Greg Jenkins, Vice Prezydent do spraw sprzedaży skomentował: “ AXYZ przeszedł długą drogę od czasu kiedy wyprodukował pierwsze maszyny. Odpowiadając na wyzwania rynkowe z czasów recesji z ostatnich kilku lat, firma zachowuje dobrą koniunkturę oraz  cały czas się rozwija.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej firmy”, powiedział. “Zobowiązaliśmy się, że cały proces produkcji odbywać się będzie w Kanadzie, mamy wspaniałych pracowników, co sprawia, że moja praca jest o wiele łatwiejsza”.