AXYZ jako wiodący dostawca wysokiej wydajności maszyn CNC do frezowania i grawerowania, wprowadził nowe rozwiązanie przeniesienia napędu jakim są listwy z uzębieniem skośnym. Rozwiązanie to jest dostępne jako opcja dla wszystkich maszyn AXYZ.

Zostały one zaprojektowane w celu zapewnienia wyższej prędkości pracy, większej dokładności, gładszej krawędzi frezowania oraz cichszej pracy maszyny. Pozwalają również na wyższe przyspieszenie i posuwy, które można będzie wykorzystać w zależności od specyfikacji maszyny oraz lokalnych przepisów bezpieczeństwa.

Konstrukcja listew z uzębieniem skośnym pozwala na zazębianie się więcej niż jednego zęba, inaczej niż ma to miejsce w konwencjonalnych listwach. Oznacza to, że zmniejsza się zużycie, a żywotność elementów przeniesienia napędu wzrasta, w wyniku rozłożenia obciążenia na kilka zębów.

Nowa opcja w maszynach AXYZ, może być skonfigurowana z servo napędami posiadającymi precyzyjne przekładnie planetarne. Rezultatem takiego zestawienia jest bardzo sztywny i mocny układ napędowy, z praktycznie zerowymi luzami, nadający się do stosowania we wszystkich aplikacjach wymagających wysokiej dokładności.a